Cennik pobytu

Przedstawiamy państwu cennik pobyt w Domu Spokojnej Starości w Reczu.
Zapraszamy również do zapoznania się z ramowym programem pobytu w domu spokojnej starości Recz.

 • Miejsce w pokoju jednoosobywm

  Miesięczny pobyt z pełnym wyżywieniem i zajęciami
 • nocleg zgodnie z dokonaną rezerwacją,
 • wyżywienie : 3 posiłki - śniadania, obiady, kolacje oraz poczęstunek przy kawie,
 • badania lekarskie oraz całodobowa pomoc medyczną,
 • pakiety rehabilitacyjne (1,2 zabiegi dziennie),
 • terapia zajęciowa.
 • Zadzwoń
 • Miejsce w pokoju dwuosobywm

  Miesięczny pobyt z pełnym wyżywieniem i zajęciami
 • nocleg zgodnie z dokonaną rezerwacją oraz poczęstunek przy kawie,
 • wyżywienie : 3 posiłki - śniadania, obiady, kolacje,
 • badania lekarskie oraz całodobowa pomoc medyczną,
 • pakiety rehabilitacyjne (1,2 zabiegi dziennie),
 • terapia zajęciowa.
 • Zadzwoń

Dom seniora "Dworek Pod Kasztanami"

Kilka słów o Nas

Niepubliczny Dom Pomocy Społecznej w Reczu jest miejscem przeznaczonym dla osób w podeszłym wieku, ludzi z różnymi dysfunkcjami fizycznymi, psychicznymi oraz nie radzącymi sobie w kwestiach samodzielnego funkcjonowania w środowisku domowym i społecznym.

Dom Pomocy Społecznej w Reczu jest budynkiem dwupiętrowym z dużą, wygodną windą oraz licznymi przystosowaniami dla osób mniej sprawnych, w postaci podjazdów dla wózków, poręczy, dodatkowego wyposażenia. Dom otoczony jest ogrodem, w którym rosną drzewa, trawniki, wytyczone są ścieżki. Jest dostęp do jeziora. Prowadzimy warzywnik, zielnik, z którego korzystamy podczas przygotowywania posiłków. Hodujemy kury ( mamy swoje jajka), pawie. Jest tu bardzo przyjemnie, cicho oraz domowo. Dodatkową atrakcją ogrodu jest wytyczone miejsce do grilowania, czy spotkań przy ognisku.

Personel

Nasza placówka posiada wysoko wykwalifikowany, profesjonalny personel z wieloletnim doświadczeniem, świadczący usługi na najwyższym poziomie. W branży jaką jest pomoc społeczna, ludzie to największa wartość - zarówno z jednej (pracownik), jak i drugiej (klient) strony. Kierownictwo naszego Domu doskonale to rozumie, inwestując w wyszkolenie i podnoszenie kwalifikacji personelu (kursy, szkolenia, samokształcenie). Mieszkańcy otoczeni będą troskliwą opieką od samego początku ich bytności w Domu.

Indywidualne podejście

Każdy ma przydzielonego pracownika pierwszego kontaktu, do którego może się zwrócić z wszystkimi problemami. Oprócz tego nad pomocą w różnych czynnościach i zajęciach czuwają opiekunowie i pielęgniarki. Wolne chwile stara się organizować Terapia Zajęciowa, która pracuje codziennie. W trosce o sprawność fizyczną zadba mgr rehabilitacji, który do swojej dyspozycji ma bogato wyposażoną pracownię rehabilitacji. Mamy również umowę z lekarzem rodzinnym, który będzie czuwał nad zdrowiem mieszkańców, wizytując ich co najmniej jeden raz w tygodniu.

Kilka słów o warunkach lokalowych

Dom posiada pokoje jedno, dwu i trzyosobowe. Pokoje oferują wysoki standard zamieszkania, są wstępnie umeblowane (szafa, łóżko, szafki, półki, lampki nocne) - w każdym pokoju jest łazienka. Oczywiście każdy mieszkaniec ma prawo do swobodnego zagospodarowania przestrzeni w pokoju, może przynieść do Domu swoją ulubioną szafkę lub stolik oraz ważne dla siebie drobiazgi.

Niezbędne udogodnienia

W DPSie znajduje się kuchnia i stołówka, świadczące pełne usługi żywieniowe (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja ). Dbamy o zdrowie naszych podopiecznych, w związku z czym dostosowujemy wyżywienie do wymogów osób z różnymi przypadłościami zdrowotnymi, korzystając z fachowej pomocy dietetyków. Ponadto istnieje możliwość uzyskania posiłku o każdej porze dnia (dysponujemy lodówką zawsze wyposażoną, z której można korzystać).

Na terenie Domu znajduje się pralnia codziennie dostępna dla mieszkańców, świetlica z telewizorem i biblioteka. W pomieszczeniach Terapii Zajęciowej dostępny jest również laptop i internet. Wszelkie uwagi mieszkańcy mogą zgłaszać do kierownika, pracownika socjalnego oraz opiekunek i pielęgniarek. W kwestiach technicznych zatrudnieni do tego celu fachowcy reagują na bieżąco na potrzeby mieszkańców.